Rekonstrukce domu a bytu


  • Rekonstrukci je dobré plánovat 3 -6 měsíců před zahájením.
  • Stavební povolení není potřeba, pokud se úpravy netýkají nosných konstrukcí, oken apod. Pokud jste členy SVJ, určitě představenstvo se svým záměrem seznamte. Rozhodují stanovy. Před rekonstrukcí nahlaste stav měřidel, doporučujeme k započtení přizvat odpovědnou osobu. Měřidla budou pravděpodobně demontována a po rekonstrukci bude třeba provést jejich opětovné zaplombování. Informujte další nájemníky o chystané rekonstrukci a uveďte termín stavby.
  • Stavební firma provádí hrubý stavební úklid, zajistěte si úklid společných prostor. Současně zajistěte možnost využití výtahu.
  • Při přípravě konzultujte se stavební firmou možnosti rekonstrukce. Je třeba vycházet z dispozic bytu / domu / a zejména z jeho aktuálního stavu. Je třeba zhodnotit stav zdí i podlah, jejich rovinnost, případné sjednocení. Berte, prosím, v úvahu, že ne vše jde v průběhu stavby měnit – pokud ano, termín dokončení se prodlouží a zároveň Vám narostou náklady na další změny.
  • Před rekonstrukci elektrické sítě musí elektrikáři posoudit její stav.
  • Před rekonstrukcí koupelny a WC doporučujeme navštívit koupelnové studio, kde Vám podle Vašich dispozic navrhnou vizualizaci a vy si vyberete zařizovací předměty. Některé komponenty nemusí být vždy ihned k dispozici a musí být objednány. Před zahájením stavby je tedy vhodné mít vše připraveno, aby nedocházelo ke zbytečným prodlevám.
  • Nechte si u stavební firmy vypracovat základní cenovou nabídku – pokud s ní budete souhlasit, bude uzavřena smlouva a zarezervován termín pro zahájení stavby.
  • Je ve společném zájmu, aby rekonstrukce proběhla bez problémů, i když je nelze předvídat. Vše jde při dobré komunikaci vyřešit. Příjemné bydlení za to určitě stojí.
Všechny použité materiály na Vaší rekonstrukci jsou schváleny pro použití v České republice.
Pro úpravy stěn, hydroizolace, štuky, lepidla apod. používáme výrobky od firem Den Braven, Cemix, Schönox apod.
Pro podlahové vytápění využíváme komponenty od firmy Viessmann, nebo Uponor. Výrobce pro vybavení koupelen najdete v sekci „rekonstrukce koupelny“.

Doby rekonstrukce u domů a bytů se nedá bez znalosti požadavků investora dopředu určit. Za poslední 2 roky se pohybovala kompletní rekonstrukce domu okolo 50 - 60 pracovních dní.
U bytu je průměrná doba 30 -35 dní.
Vždy ovšem záleží na přípravě, přání investora a konkrétní realizaci.